3. Uluslararası Bitki Islahı Kongresi

KONGRE TARİHİ
15 Ekim - 19 Ekim 2017

KONGRE ŞEHRİ
Girne, K.K.T.C.
KONGRE YERİ
Acapulco Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.intpbc2017.org
DAVET
II. Uluslararası Bitki Islahı Kongresi, Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) tarafından birçok ulusal ve uluslararası kuruluşla işbirliği içerisinde 15-20 Ekim 2017 tarihlerinde Girne Kuzey Kıbrıs da düzenlenecektir. Kongrenin birincisi ve ikincisi, tüm dünyadan 500 den fazla araştırmacının katılımıyla Kasım 2013 ve 2015 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmiştir.
Kongrede ele alınacak konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

*Bitki Islahı
*Moleküler Genetik ve Biyoteknoloji
*Genetik Mühendisliği ve Genom Bilimi
*Bitki Islahına Yönelik Genetik Kaynaklar

Kongre tarla bitkileri ve bahçe bitkileri olmak üzere iki başlık altında düzenlenecektir. Bilim ve araştırma camiasının bitki ıslahı açısından önem arz edebilecek çalışmalarını sözlü sunum veya poster sunumu yoluyla anlatabilmesine olanak tanımak için konu başlıkları genel tutulmuş olup, kongre dili İNGİLİZCE dir.

Dünyanın dört bir yanında birçok farklı bilimsel toplantının düzenlendiğini göz önünde bulundurarak üç farklı grubu bir araya getirme amacı güdülmektedir. Akademik camia, araştırmacılar ve özel sektör dostça bir ortamda bir araya gelerek üreticiler, tohum yetiştiricileri, araştırmacılar ve bilim insanları için önem arz eden bilgi alışverişinin ışığında, fikir alışverişinde bulunacak ve karşılıklı fayda sağlayacaktır.

Siz ve çalışma arkadaşlarınızı davet ediyor, sizleri Kıbrıs’ta ağırlamayı bekliyoruz.

En derin saygılarımızla,

Prof. Dr. Yalcin KAYA
Organizasyon Komitesi Başkanı

Dr. Vehbi ESER
BISAB Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin