4. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
08 Kasım - 12 Kasım 2017

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Rixos Sungate Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.klimud2017.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

Klinik mikrobiyoloji uzmanlık alanının mesleki ve bilimsel platformu olan Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongrelerinin dördüncüsünü sizlere duyurmanın sevincini ve onurunu yürekten duyuyoruz. Ekonomik sorunların ve uluslararası problemlerin yoğun olarak yaşandığı bu dönemde amacımız, bizleri ayakta tutan mesleğimizle ilgili son gelişmeleri hem bilimsel hem de günlük uygulamalarımız açısından hep birlikte ele almak, tartışmak ve çözüm önerileri üretmektir.

Kongremizin bilimsel programını oluştururken uzmanlık alanımızla ilgili bilgilerimizi güncelleyebileceğimiz “Güncelleme Oturumları” ve “Uygulamada Yenilikler Oturumları” ile sahadaki uygulamaları tartışıp görüş alışverişinde bulunabileceğimiz platformlar oluşturmaya çalışırken, alanımızla ilgili yeni mesleki kavramları tartışacağımız “Yeni Kavramlar” oturumları ile de geleceğe ışık tutmak ve birlikte bir farkındalık yaratmayı amaçlamaktayız.

Uzmanlık uygulamalarında en temel unsur olan “Uzmanlık Eğitimi” alanında standardizasyon, akreditasyon ve sürekli mesleki gelişim etkinlikleri ile ilgili olarak yeterlik kurulumuzun hedefleri ve gerçekleştirdikleri faaliyetleri de sizlerle paylaşabileceğimiz bir ortamı yakalamak diğer hedeflerimizden biridir.

Derneğimizin misyonlarından biri alanımızla ilgili bilgi üretilmesini desteklemektir. Bu misyondan yola çıkarak sizlere ülke verisine katkıda bulunacak çalışmalarınızı sunabileceğiniz bir ortamı hazırlamaya çalışacağız ve bu bağlamda “4. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi”nde sizlerin çalışmalarına daha çok yer vermeyi hedefliyoruz. Özellikle genç meslektaşlarımızı desteklemek adına ilk kongremizden itibaren sağladığımız “Konaklama Bursu”, olanaklarımız ölçüsünde bu kongrede de devam edecektir. Burs ve desteklerle ilgili ayrıntılı bilgi kongre web sayfamızda ilgili bölümlerde yer alacaktır.

Alanımızdaki en önemli paydaşlardan olan endüstri temsilcileriyle de bir arada olacağımız bu ortamı en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla kongremizde “Paydaşlar Konuşuyor” başlıklı bir oturumu da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu oturumda endüstrinin yanı sıra diğer paydaşlarımızla da mikrobiyoloji laboratuvarlarının güncel ve gelecekteki durumunu değerlendirme şansımız olacağını düşünüyoruz.

Programımızı oluştururken sizlerden gelecek olan önerilerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, bizlere kongre içeriği ile ilgili her tür görüş ve önerinizi iletmenizi rica ediyor, çorbada herkesin tuzunun olmasını diliyoruz…… Bu amaçla kongre web sayfasında Bilimsel Program bölümünde bulacağınız Konu Öneri Formu'nu doldurarak göndermeniz bizlere program oluşturmada yardımcı olacaktır.

Bilimsel içeriğinin yanı sıra kongremizin meslektaşlarımızla birlikte olabilme, dostlukları pekiştirme, yeni bağlantılar kurma ve kısa süreliğine de olsa günlük yaşamın rutininden uzaklaşma hedefine de ulaşmasını umut ediyoruz. Kongre düzenleme kurulu olarak bizler kongreden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için tüm gayretimizle çalışacağız ve sizlerin de her zaman bizimle birlikte olduğunuzu bilmek bize güç veriyor.

Tüm meslektaşlarımızı Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği ve Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti'nin birlikte düzenleyeceği “4. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi, 2017”ye bekliyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Saygılarımızla…
Prof. Dr. Burçin ŞENER
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Başkanı Kongre Başkanı

Prof. Dr. Z. Çiğdem KAYACAN
Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Başkanı

Doç. Dr. Berrin ESEN
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Genel Sekreteri Kongre Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin