9. Cerrahi Araştırma Kongresi

KONGRE TARİHİ
10 Kasım - 12 Kasım 2017

KONGRE ŞEHRİ
Kocaeli, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.cak2017.org
DAVET
Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu tarafından 10-12 Kasım 2017 tarihlerinde yapılması planlanan 9. Cerrahi Araştırma Kongresi’nin başkanlığı tarafıma verildi. Bu görevi bana tevdi eden Derneğimizin Başkanına ve Yönetim Kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Kocaeli’nde yapılacak olan kongrenin cerrahi camiamıza yakışır bir hedefe ulşamasında Üniversitemizin, Tıp Fakültemizin ve Genel Cerrahi Anabilim Dalımızın desteklerinin arkamızda olacağını biliyorum.

Düzenleme kurulu olarak içinde bulunduğumuz Endüstri 4.0 çağına uygun araştırma ağırlıklı, verimli ve başarılı bir kongre düzenlemek için büyük bir heyecan ile çalışarak kurslar, paneller, konferanslar ve bilimsel çalışma sunumlarının gerçekleştirilmesini arzu ediyoruz. Siz değerli meslektaşlarımızdan da planlamadan gerçekleşmeye kadar her aşamada desteklerini talep ediyoruz.

Cerrahlar her zaman tıbbın lokomotifi olarak yerlerini almıştır. Gelenekselleşen Cerrahi Araştırma Kongrelerinde de hedef her zaman bir öncekinden bir adım daha ileri gitmek olmuştur. Kongrelerimizde cerrahi araştırmalar alanındaki son gelişmelere yer verirken günceli korumak ve meslektaşlarımıza gelecek için ufuk sağlamak önemli amaçlardan birisidir. Bu açıdan da genç meslektaşlarımızın cerrahiye ilgi duyan öğrencilerin araştırmalara, yeniliklere, yeni teknolojilere,yöntemlere özendirilmesi;çalışmalar yapanların yaptıklarını sunma imkânına kavuşması ve özgüvenlerinin tesisi için 9. Araştırma Cerrahi Kongresiyeni bir fırsat olacaktır. Kongre sırasında önemli beklentilerimizden birisi de Türkiye’mizdeki araştırma merkezlerinin kendilerini tanıtıp araştırma vizyonumuza katkı sağlaması merkezler arasında eşgüdümün sağlanabilmesi için beyin fırtınası yaratılmasıdır.

Dünyada ve özellikle de ülkemizde ARGE önem arz etmektedir. Bu nedenle akademisyenlerin iyi bir araştırmacı olarak yetişmeleri için bilim felsefesi, etiği, uyum ve donanım eğitiminin sağlanması, araştırma planlaması ve gerçekleştirilmesi; bunların kamuoyuna sunulması, bilimsel yayınlar şeklinde ulaştırılması her basamakta ayrı önem arz etmektedir.

Bu vizyonla ülkemiz sağlık sorunlarına bilimsel ve uygulanabilir çözümler bulmak için cerrahi eğitimi ve cerrahi araştırmada verimlilik ve kaliteyi artırmaya yönelik yeni bir adım olması dileği ile tüm cerrahi disiplinlerden siz değerli meslektaşlarımızı, genç araştırma görevlilerimizi, ülkemizde cerrahiye ve sağlığa yeni tuğlalar koyacağına inandığımız öğrencilerimizi 10-12 Kasım 2017 tarihinde Kocaeli’nde ağırlamak dileği ile.

9. Cerrahi Araştırma Kongresi Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Nuh Zafer CANTÜRK
Kongre Başkanı
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin